Wykorzystanie bieli we wnętrzach

Aranżacja wnętrz nie jest aż taka prosta, jakby mogło się wydawać. To co widzimy w katalogach i projektach, wymaga nie tylko znajomości obecnych trendów, ale też ogromnej wiedzy. Chcąc podążać za trendami wnętrzarskimi, musielibyśmy wykonywać nieustannie remont, a wystarczy zastosować kilka trików, które sprawią, że mieszkanie czy dom pozostanie modny przez wiele sezonów i urządzony w ponadczasowym tonie. Jednym z nich jest biel we wnętrzach mieszkaniach lub domu. Nasze biuro znajduje się w Częstochowie, dlatego chętnie nawiązujemy współpracę z klientami z tego regionu i nie tylko.

Moda na biel

Trend na biel we wnętrzach przywędrował do nas aż z północy, a dokładniej z krajów Skandynawii. Kolor ten jest bardzo uniwersalny i stosowany chętnie w pomieszczeniach każdego typu. Można go wykorzystać jako odcień dominujący lub zastosować w dodatkach. Symbolika koloru jest bardzo klarowna, bowiem kojarzy on się z czystością, niewinnością oraz nieograniczoną przestrzenią. Ponadto odcień ten ma pozytywny wpływ na samopoczucie domowników i osób przebywających we wnętrzu urządzonym w odcieniu bieli. Należy jednak uważać, gdyż zbyt duża, chłodna biała przestrzeń jest symbolem pustki i kojarzy się ze szpitalną sterylnością.

Zalety i wykorzystanie bieli we wnętrzach

Szlachetna biel we wnętrzach może wydawać się mało wyrazista, jednak coraz częściej kolor ten stanowi bazę i punkt wyjścia dla aranżacji pomieszczeń. Decydując się na urządzenie mieszkania w tym stylu, można być pewnym, że uzyskany zostanie zaplanowany efekt. Najważniejszą cechą charakterystyczną bieli we wnętrzach jest jej zdolność do optycznego powiększania pomieszczeń, zwłaszcza w połączeniu z dużą ilością naturalnego światła i lustrami. Ponadto kolor ten ze względu na swoją ponadczasowość, pasować będzie do różnych stylistycznie mebli, co sprawdzi się głównie w kuchni.

Odcień bieli to zawsze dobry wybór. Wśród trendów wnętrzarskich, ogromnym zainteresowaniem cieszy się biała cegiełka w salonie, a także drewniane elementy połączone z tym kolorem, który wydobywa sęki drewna i nie tylko. Dzięki bieli we wnętrzach można uzyskać eleganckie wnętrze, a dodając odrobinę kolory i nietypowych dekoracji pomieszczenie stanie się nowoczesne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.