Projektowanie wnętrz VR / 360 stopni

Projektowanie wnętrz VR / 360 stopni

 

Co to jest VR?

Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość to obraz sztucznej rzeczywistość stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń.

 

Projektowanie wnętrz VR

Projektowanie wnętrz VR usprawnia relację architekta z klientem. Dzięki takiej prezentacji klient przenosi się do bardzo realnego świata wirtualnego. Po założeniu okularów czuje się jakby był w projektowanym wnętrzu. Po założeniu okularów VR można oglądać projekt w 360 stopniach. W odróżnieniu od wizualizacji 2d czujemy głębię wnętrza oraz zastosowane materiały. Rozglądamy się po wirtualnym świecie rzeczywistymi ruchami. Prezentacja aranżacji wnętrza przy użyciu gogli, pozwala przyjrzeć się detalom, rozejrzeć się po projektowanej przestrzeni już na wczesnym etapie prac projektowych.

Stworzony wirtualny świat dzięki specjalnym wizualizacją 360 stopni przedstawia bardzo realistycznie odwzorowane otoczenie. Materiały wyposażenia wnętrza, oświetlenie, które przedstawione są przestrzennie ułatwiają klientowi podjecie decyzji czy projekt wnętrza spełnia ich oczekiwania. Technologia VR pozwala przemieszczać się po swoim wirtualnym domu, biurze, sklepie. Gogle VR powalają na wirtualny spacer po projektowanej przestrzeni. W projekcie VR nie ma miejsca na niedociągnięcia. Klient już we wczesnym etapie aranżacji może zgłosić swoje uwagi. Wirtualny spacer po projektowanym projekcie aranżacji wnętrza jest spełnieniem marzeń i dużą atrakcją.

 

 

No Comments

Post a Comment