Aranżacja biura w domu – home office

Ostatnie zawirowania związane z pandemią, zmusiły większość dużych korporacji, by przejść na pracę zdalną. Aranżacja biura w domu na home office może nie być najłatwiejsza, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku, a do dyspozycji mamy jeden lub dwa pokoje, które dzielimy z innymi domownikami. Zdalne wykonywanie obowiązków służbowych wymaga nieco większego zaangażowania i skupienia, dlatego by sprawnie zaprojektować własną przestrzeń, najważniejsze to mieć dobry plan. Rozrysowanie układu pomieszczenia z pewnością ułatwi późniejsze ustawianie mebli.

Aranżacja domowego biura – czy to w ogóle możliwe?

Tworzenie własnego miejsca do pracy powinno rozpocząć się od znalezienia miejsca, które możemy zaaranżować na biuro domowe. Home office wiąże się z nieustającymi spotkaniami video z klientami lub innymi pracownikami, dlatego lepiej, by nasze biuro znajdowało się w osobnym pomieszczeniu, a nie przy blacie kuchennym czy w salonie, w którym mogą przebywać inni domownicy i skutecznie nas rozpraszać.

Nie wszyscy jednak mają to szczęście i możliwość, by mieć własny gabinet. Jednak to nie jest zła wiadomość, bowiem wystarczy znaleźć miejsce, w którym chociaż część przestrzeni zapewni nam prywatność. Wówczas aranżacja biura w domu powinna pójść gładko.

Co powinno znaleźć się w domowym biurze?

Urządzając własną przestrzeń do pracy od podstaw mamy nieco ułatwione zadanie. Należy zadbać o swój komfort, dlatego niezbędnym elementem wyposażenia będą ergonomiczne meble, które umożliwią pracę na odpowiedniej wysokości. Aranżując biuro w domu niektórzy stwierdzą, iż wystarczy im stół jadalniany i wygodne krzesło. Jeżeli wykonujemy obowiązki zawodowe powyżej trzech godzin, warto zainwestować w wygodny fotel, by nie nabawić się kontuzji czy nadwyrężeń kręgosłupa.

Ważne jest także odpowiednie oświetlenie, najlepiej to naturalne, bowiem przy nim praca jest o wiele bardziej efektywna. Wspomóc można się także lampką z ciepłą lub zimną tonacją światła. Warto zadbać także o względy estetyczne. W naszym domowym biurze nie może zabraknąć roślinek i dekoracji, które sprawią, że przestrzeń będzie o wiele bardziej przyjazna i komfortowa.

W przypadku problemów z aranżacją biura w domu, warto zgłosić się do specjalistów w tej kwestii. Nasi projektanci pomogą Państwu zaprojektować prywatną przestrzeń do pracy i odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania. Nasze biuro zlokalizowane jest w Częstochowie, jednak z przyjemnością nawiążemy współpracę z klientami z innych części kraju.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.